Kalafiorowy mózg

Proste i smaczne.

Potrzebne skladniki:

Kalafior

Mięso mielone(u mnie z piersi kurczaka)

Przyprawy.

Jajko

Starty parmezan

Przygotowanie :

Obcinamy zbędne liście z kalafiora i w całości wkładamy do garnka z gotując przez 5-10 min (zależnie od wielkości), kalafiora wkładamy do wrzącej wody. Po tym czasie wyciągamy na talerz i zostawiamy do ostudzenia.

Przygotowujemy mięso mielone, doprawiamy przyprawami, dodajemy jajko i mieszamy wszystko dokładnie (można przygotować mięsa podobnie jak na kotlety mielone tylko bez tartej bułki w zamian dajemy starty parmezan). Nasz ostudzony kalafior obklejamy dokładnie mięsem i wstawiamy do piekarnika na 200 stopni, piec przez 60 min.

Wyciągamy z piekarnika i podajemy ciepłe w towarzystwie surówek według Waszego gustu.

Moja wersja jest odchudzona, jeżeli ktoś lubi bardziej treściwe przed włożenie do piekarnika układamy plastry boczku.

Życzę smacznego 😊

Bożena

Witam . Nazywam się Bożena Krasoń , jestem certyfikowanym dietetykiem, promotorem zdrowia i naturoterapeutą. Jestem również organizatorką konkursu Osobowość Polonijna Roku im Edyty Felsztyńskiej oraz założycielką Międzynarodowego Stowarzyszenia Polonijnego we Włoszech. Moją pasją jest gotowanie,jak również promowanie zdrowego stylu życia. Jestem autorką dwóch e-booków w tym temacie. Jestem również pasjonatką gotowania i dobrej kuchni polskiej i włoskiej,prowadzę fp Jedz kolorowo żyj zdrowo ,gdzie pokazuję i zarażam miłością do gotowania. Prywatnie jestem matką, żoną i babcią cudownej ośmioletniej Michaliny.. Jeżeli tu jesteś to znaczy, że masz ochotę na zmiany i to jest dobre miejsce dla Ciebie. Jest mi ogromnie miło Cię gościć i może nawet uda mi się zaszczepić w Tobie małe zmiany? Pozdrawiam serdecznie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *