Zdrowa przekąska

Witajcie. Zostawię Wam pomysł, który wpadł mi do głowy dzisiaj po poludniu. Zglodnialam i nie bardzo wiedziałam co mam zjeść. Nie miałam czasu na szykowanie specjałów, gdyż miałam bakłażana do grilowania. W czasie, gdy przygotowywalam bakłażana wpadł mi do głowy pomysł, żeby zjeść jogurt grecki na szybko.
I nagle olsnienie. Pomyślałam że spróbuję na plaster bakłażana położyć trochę jogurtu i spróbuję czy będzie zjadliwe. I wiecie co, to był strzał w dziesiątkę. Bakłażan z jogurtem greckim to pyszna, zdrowa przekąska.

Potrzebujemy
plastry grilowanego bakłażana
Jogurt grecki zwykły.

Na plaster bakłażana kładziemy dwie łyżeczki jogurtu i zawijamy.
Prościej się nie da. Przepyszna przekąska.
Zapraszam do wypróbowania naprawdę warto.

Sposób przygotowania bakłażana do grilowania.
Warzywo myjemy kroimy na plastry około 0,5 cm solimy sporo i układamy na talerz. Tak przygotowany zostawiamy na kilka godzin. Po tym czasie odciskamy delikatnie sok, który puścił i grilujemy.
Ja używam do tego patelni do grilowania bez tłuszczu.

Bożena

Witam . Nazywam się Bożena Krasoń , jestem certyfikowanym dietetykiem, promotorem zdrowia i naturoterapeutą. Jestem również organizatorką konkursu Osobowość Polonijna Roku im Edyty Felsztyńskiej oraz założycielką Międzynarodowego Stowarzyszenia Polonijnego we Włoszech. Moją pasją jest gotowanie,jak również promowanie zdrowego stylu życia. Jestem autorką dwóch e-booków w tym temacie. Jestem również pasjonatką gotowania i dobrej kuchni polskiej i włoskiej,prowadzę fp Jedz kolorowo żyj zdrowo ,gdzie pokazuję i zarażam miłością do gotowania. Prywatnie jestem matką, żoną i babcią cudownej ośmioletniej Michaliny.. Jeżeli tu jesteś to znaczy, że masz ochotę na zmiany i to jest dobre miejsce dla Ciebie. Jest mi ogromnie miło Cię gościć i może nawet uda mi się zaszczepić w Tobie małe zmiany? Pozdrawiam serdecznie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *